Żadna relacja damsko-męska nie wygląda tak samo na początku, jak i pół roku, rok czy pięć lat później. Kontakty międzyludzkie ewoluują, przechodząc różne fazy i etapy. To całkiem naturalne zjawisko i nie ma się czym martwić. Zobacz, które zmiany w związku nie powinny budzić Twojego niepokoju.
1. Opada namiętność
W większości przypadków jest tak, że zainteresowanie drugą stroną występuje nie tylko na płaszczyźnie psychicznej, ale i fizycznej. Początkowy seks jest niezwykle namiętny, często dziki, fascynujący, odkrywczy. Pragniemy nacieszyć się i nasycić drugą osobą tak bardzo, jak to tylko możliwe. Naturalną koleją rzeczy jest to, że z czasem fascynacja ta opada, bo poznajemy partnera/partnerkę coraz bliżej, pod każdym względem.
2. Nie piszecie i nie dzwonicie już do siebie w każdej przerwie w pracy
Początkowy flirt i fascynacja drugą stroną rozwijają się głównie za sprawą nieustannego kontaktu. Wciąż sprawdzamy telefon, skrzynkę odbiorczą, śmiejemy się do ekranu, dzwonimy i piszemy do siebie w każdej możliwej chwili. Kiedy związek przechodzi kolejne fazy, potrzeba kontaktu 24/7 nieco słabnie. Każda strona wraca na „normalny tor” swojej codzienności i przestaje chodzić z głową w chmurach. To również naturalna kolej rzeczy.
Ciąg dalszy na następnej stronie…