3. Upartość i niechęć do kompromisów
Bycie upartym to zarówno wada, jak i zaleta. W związku jednak nadmierna upartość łączy się nierzadko z nieumiejętnością przyjmowania krytyki i poczuciem wyższości nad partnerem. Jeśli Ty lub Twój partner macie problem z przyznawaniem racji lub słowem „przepraszam”, będzie Wam niezwykle trudno wypracować zadowalający obie strony kompromis. Jeśli każde ciągnie linę w swoją stronę, nie ma możliwości spotkania się w tym samym punkcie.
4. Nieszczerość jednej ze stron
Kłamstwo i mówienie nieprawdy nigdy nie kończy się dobrze. Takim zachowaniem nie tylko ranimy drugą stronę, ale i w każdy możliwy sposób dajemy jej odczuć, że nie szanujemy jej i nie jest dla nas na tyle ważna, by mówić jej prawdę. Nieszczerość to murowany sposób na kłótnię, szczególnie, jeśli kłamstwo zdarza się nagminnie.
5. Własne oczekiwania i wymuszanie ich na partnerze
„Twoje oczekiwania to nie moje obietnice” – nie da się ukryć, że coś w tym jest. Jasne, że wspólne cele i ustalenia są ważne, ale w żaden sposób nie możemy obarczać partnera swoim poczuciem szczęścia. Druga połówka może być przy Tobie w trudnych chwilach i wspierać Cię, podobnie jak może cieszyć się Twoimi sukcesami, ale jej zadaniem nie jest sprawianie byś definiowała swoje życie jako szczęśliwe. To czy jesteś szczęśliwa zależy tylko i wyłącznie od Ciebie samej.